MALTEPE SİGORTA

Geleceğe Güvenle Bakın

İsteğe bağlı olarak aracınızın çarpma , çarpışma , yanma , çalınma gibi durumlar da koruma altına alan bir sigorta ürünüdür.
Kasko sigortası , trafik sigortasının aksine kaza anında aracınızın karşılaşacağı hasarları karşılar. İster iki aracın karışmış olduğu bir hasar olsun , isterse aracın tek başına karışmış olduğu kazalar olsun poliçe üzerin de yazan teminatlar dahilinde hasar tazminatlarını karşılar. Ayrıca asistan teminatları dahilinde yol yardım hizmetlerinden ücretsiz faydalanabilirsiniz.
Kasko sigortasında zorunlu olarak gelen tek teminat Türkiye sigorta birliğinin belirlemiş olduğu aracınızın rayiç bedelidir. Aracınız çalınması , pert olması gibi durum da bu bedel esas alınır. Seçimli olarak ise tedavi masrafları , ferdi kaza teminatı , ihtiyari mali mesuliyet gibi teminatların limitlerini siz belirleyebilirsiniz.
Kasko sigortası isteğe bağlı bir sigorta olduğu için dilediğiniz zaman poliçe yaptırabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken nokta aracınızı noterden aldığınız tarihten itibaren geçen süredir , bu süre ne kadar uzun olursa sigorta şirketleri aracı riskli görecek ve yüksek prim çıkaracaktır. Uygun rakamlar için aracı aldığınız tarihten itibaren hemen kaskonuzu yaptırmanız gerekir.
Kasko sigortasında sigorta şirketlerine göre değişiklik gösteren meslek gruplarına özel indirimler bulunmaktadır. Genel olarak Kamu çalışanları , askeri personellere indirim uygulanır , özel olarak ise bazı şirketler Anonim şirket çalışanlarına , Limited şirketleri çalışanlarına veya ev hanımlarına özel indirimler uygulamaktadır. bu indirimden faydalanmak için poliçenizi yaptırırken sigorta danışmanınıza meslek bilgilerinizi mutlaka veriniz.
Kazana anında kusurlu siz olarak belirlenirseniz karşı tarafın hasarları öncelikle trafik sigortası limitleri tarafından karşılanır , eğer trafik sigortasının karşıladığı 36.000 TL üzerinde bir hasar oluşursa poliçenizde bulunan ihtiyari mali mesuliyet limitleri dahilin de karşı tarafa ek ödeme yapılır.
Sigortacılık sektörün de full kasko diye bir poliçe veya ürün yoktur. Kasko poliçeleri genişletilmiş kasko veya dar kasko olarak değerlendirilir. Genişletilmiş kaskolar ana teminatlar olan yanma , çalınma , çarpma , çarpışma dışında ek olarak mini onarım , asistan hizmetleri ,onarım yapılacak servis seçimi , onarılacak parçanın orijinal veya muadil olması , aracınızın onarım süresinde size verilecek yedek aracın süresi gibi seçenekleri size sunar. Bu teminatları doğru bir şekilde seçerseniz en doğru kaskoyu yaptırmış olursunuz. Dar kaskolar genelde yanma , çalınma ve çarpışma teminatlarını belli limitlere kadar karşılar , tek taraflı yaptığınız kazalar da geçersizdir. Daha düşük primlere yapılan bu kaskolar genelde eski model araçlar için tercih edilebilir.
Kaza yapmadığınız her yıl için %10 artış ile maksimum %40'a kadar indirim alabilirsiniz. Bu indirimleriniz her sene başka bir sigorta şirketine geçseniz dahi otomatik uygulanır. Kasko poliçesini kullandığınız zaman hasar dosya adetine bakılarak indirimleriniz kademeli olarak düşürülür. Yıl içerisin de 2 veya daha üzeri hasarlar da indirimlerin tamamı kaybolabilir.
Mini onarım teminatı neredeyse tüm şirketlerin vermiş olduğu bir hizmettir. Bu hizmetten faydalanmak için sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu mini onarım servislerine gitmeniz gerekir. Poliçe üzerinde yazan teminatlar dahilinde Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme , Boya Tamiri, Mini Yama , Ön Cam Tamiri , İç Döşeme Tamiri gibi hizmetleri sağlar. Bu hizmetler belirli Cm üzerinden verilir ve genelde poliçelerde yazar.
Mini onarım teminatı yapılırken genelde hasar dosyası açılmaz , ama hasar dosyası olarak açan sigorta şirketleri de vardır. Eğer dosya açılmış ise bir sonra ki poliçe yenilemeniz de mevcut sigorta şirketiniz hasarsızlığınızı bozmak iken , farklı sigorta şirketinden poliçe yaptırmak isterseniz hasar olarak gözükecek ve yüksek primler çıkacaktır. Bu kural sigorta şirketlerinin müşterilerini farklı şirketlere kaçırmamak için uyguladığı bir yöntem olarak düşünebiliriz.
Poliçenizde onarım orijinal parça ile değiştirilecektir klozu var ise siz hangi servise giderseniz gidin sigorta şirketi size orijinal parça tedarik edecektir. Yetkili servis ve özel servis arasında ki fark işçilik farkıdır. Güvendiğiniz bir tamir ustası var ise hasarınızı oradan yaptırabilirsiniz.
Kasko sigortası isteğe bağlı bir ürün olduğu için dilediğiniz zaman poliçenizi iptal edebilirsiniz. Kullanmadığınız günlerin primleri size iade edilecektir. Ayrıca kaza sonrası aracınız pert olarak belirlenir ve size aracınızın değeri ödenirse kasko poliçeniz otomatik iptal olur ama kullanamadığınız günlerin iadesi size yapılmaz.
En uygun teklif için tıkla